URUGUAY

Druhá nejmenší jihoamerická země, je zemí jemně se vlnících travnatých plání a divokého atlantského pobřeží. Návštěvníky láká především hlavní město Montevideo, staré pašerácké město Colonia del Sacramento a atlantická pobřežní letoviska. Národním uruguayským nápojem je čaj maté, který není jenom nápojem. Je to životní styl a pozvání k pití tohoto čaje je vynikající cestou ke spřátelení se s Uruguayci, kteří mají pověst nejvíce pohostinných obyvatel Jižní Ameriky. Přátelé a známí se obvykle zdraví polibkem na tvář při setkání i loučení.

Počasí v Uruguayi

Podnebí v zemi je subtropické s příležitostnými studenými frontami. Průměrná teplota v Montevideu se pohybuje od 9°C v červenci do 23°C v lednu.

Uruguay – doprava

V zemi existuje množství půjčoven, hlavně na letištích a v hlavním městě, kde lze zapůjčit auto. Silnice jsou ve velmi dobrém stavu. Nepříjemností je špatné značení včetně přednosti v jízdě na křižovatkách a vysoká rychlost mnohých řidičů. Po setmění navíc především taxikáři a řidiči autobusů nerozsvěcují světla. Taxi s taxametrem jsou ve všech velkých městech a na letištích. V Montevideu a jeho předměstích zajišťují městskou hromadnou dopravu autobusy a trolejbusy.

Výborné služby cestovatelům zajišťují soukromé autobusové společnosti, které pokrývají úplně celou zemi. Jízdné je přijatelné a vozy čisté.