KOMORY

Souostroví ztracené v nekonečných šíravách Indického oceánu při pobřeží Afriky je skutečným tropickým rájem. Bělostný písek, mihotavě smaragdové odlesky mořské hladiny a temné obrysy zářivě barevných korálových útesů pod hladinou.

Vše zde navozuje dojem přeludu. Také dějiny ostrovů ale vypadají jak kouzelná pohádka: princové, piráti, sultáni, minarety, mešity, paláce. Směs přistěhovalců z Arábie, Afriky, Evropy a Madagaskaru vytvořila na ostrovech unikátní kolorit, který nemá na světě obdoby.

Komorské ostrovy jsou místem, kde si každý návštěvník najde to své. Ostrovy, které zůstaly v srdci už bájné královně ze Sáby, která ostrovy v dávných dobách navštívila. Královna i sultáni zmizeli v nenávratnu, krása ostrovů však přetrvává. Vydejte se s námi na toto fascinující souostroví, kde se pohádka stává realitou. Komorské ostrovy – malé souostroví pro velkou dovolenou.

Komory – doprava

K půjčení a řízení automobilu na Komorských ostrovech potřebujete náš i mezinárodní řidičský průkaz. Moc půjčoven tu ale není. Jezdí se vpravo. Silnice jsou v dobrém stavu, ale dost úzké a úzké a v noci špatně osvětlené. Navíc se po často procházejí zemědělská zvířata. Hromadnou dopravu na ostrovech zajišťují minibusy a taxíky. Taxíky jsou levnější a najdete je na každém rohu. Jízdné je třeba si sjednat předem.

Mezi jednotlivými ostrovy zajišťují dopravu pravidelné lodní linky a letadla. Letecká doprava je pravidelná, malá letadla létají několikrát denně. Každý z ostrovů má vlastní letiště.