Poměrně malá země je ohraničena na východě Karibským mořem, na severu poloostrovem Yucatán, který tvoří severovýchodní část Mexika a na západě a jihu Guatemalou. Vzdálenost od jihu k severu činí zhruba 250 km a od západu k východu 100 km.
Název Belize se začal používat v roce 1973, od té doby to byl Britský Honduras. Turisté směřují za mayskými památkami a přírodními rezervacemi nebo na četné ostrůvky v Karibském moři, které k této zemi vzácných stromů a cukrové třtiny patří.
Tajemný svět mayské civilizace dosud žije. Ve stínu impozantních památek mayských říší leží zapadlé pralesní vesničky, v nichž stále přežívají některé z tajemných rituálů mayských kněží, znějí podivné jazyky a mayský čas neochvějně spěje ke koncovému bodu svého kalendáře 21. prosince 2012. Nedozírné pláně Yucatánu, scénická sopečná pohoří Guatemaly a průzračný svět korálových pláží Belize. Tři zcela rozdílné země, na jejichž území kdysi kvetla jedna z nejtajemnějších a nejpozoruhodnějších kultur lidské historie. Poznejte zemi Mayů dříve, než nad ní Slunce zapadne nadobro
CARACOL
Mayské město, které bylo centrem jedné z největších Mayských civilizací. Dnes se v něm nachází mnoho úchvatných památek. Další velké Mayské ruiny v Belize jsou Altun Ha, Cerros, Lamanai a Xunantunich.
Obyvatelé v Belize
Belize má kolem 300 000 obyvatel. Původní obyvatelé byli Mayové, kteří byli postupně vytlačeni, zotročeni nebo vyhubeni přistěhovalci z Evropy. Místní lidé jsou tedy míšenci Mayů, Britů a Afričanů, kteří sem byli dovezeni jako otroci.
Většině obyvatel je méně než 30 let. Asi 40% obyvatelů je mladších patnácti let, stejné procento lidí má věk mezi 15 a 65 lety.
Belizané jsou velmi zdvořilí. Není neobvyklé, že se zdraví na ulicích, aniž by se znali, a prohodí pár slov. V neloze stále panuje „kouzlo starého světa“, které se v jiných zemích dávno vytratilo. Součástí kultury je také přítomnost starodávného přírodního léčitelství.
Součástí Belize je také několik ostrovů, které jsou ideálním místem pro plachtění. Poblíž jednoho z ostrovů se nachází mořská hlubina zvaná Deep Hole, která je považována za potápěčský ráj.