VENEZUELA

Leží v severní části Jižní Ameriky, je omývána Karibským mořem. Mezi největší venezuelské atrakce patří kilometry dlouhé, písečné pláže Karibiku, zasněžené vrcholky And, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, tropické deštné pralesy, široké savany, řeka Orinoko se svou úrodnou deltou, původní indiánské vesnice a metropole Caracas.

Na ostrově Margarita, který byl objeven Kryštofem Kolumbem 15. srpna 1498, najdete překrásné pláže s křišťálově průzračným modrým mořem.

Margarita znamená v antické řečtině „Perla“, ostrov tak byl pojmenován díky své kráse, bohatství a nádheře zdejších perel.

Počasí ve Venezuele

Podnebí se v různých oblastech Venezuely velmi liší – v nížinách je horké, tropické, pobřeží ochlazuje vlhký mořský vzduch. Od prosince do dubna vládne období sucha, deště převládají mezi květnem a prosincem. Nejlepší je Venezuelu navštívit mezi lednem a dubnem. Průměrná teplota v Caracasu je od 18 do 20 stupňů.

Venezuela – doprava

Městská i meziměstská doprava je zajišťována autobusy a je velice levná. Autobusy jsou však přeplněné a jezdí nepravidelně. Ve městě můžete také použít poměrně moderní a levné metro nebo taxi. to je ovšem dražší. Nejpřijatelnější je pronájem auta, který je ale drahý. Půjčovny najdete po celé zemi, hlavně v turistických oblastech. Pro návštěvu některého z vyhlášených národních parků nebo ostrova Svatá Margarita, je třeba volit leteckou dopravu.