MARTINIK

Zámořský department Francie, vulkanický ostrov, který si stále zachovává typický francouzský šarm v bujném tropickém prostředí Karibiku.

Bujná tropická vegetace, poklidné osamocené pláže, ideální podmínky k poznávání podmořského světa, pulsující středisko Trois – Ilets, silueta sopky Mont Pelée nad bývalým hlavním městem ostrova Saint Pierre, výborný rum – to vše je Martinik, představa ideální dovolené nejen francouzských turistů.

Doprava na Martiniku

Nejobvyklejší a nejlepší způsob dopravy je pronájem auta. Levné jsou autobusy, známé jako „taxis collectifs“, z nichž většina jezdí mezi Fort-de-France a Saint—Pierre. Taxíky jsou poměrně drahé.

Martinik – počasí

Ostrov má stálé teplé slunné počasí s průměrnou teplotou kolem 25?C po celý rok, nejvyšší vlhkost je v září, nejsušší měsíc je duben. Nejlepším obdobím pro návštěvu Martinique je doba mezi únorem a květnem, kdy není takové horko, ale je nutné mít na paměti, že to je vrcholná turistická sezóna s nejvyššími cenami.

Sport na Martiniku

Vzhledem k úchvatnému okolí ostrova je zde velice oblíbený jachting. Na ostrově existuje mnoho společností, u kterých je možné si jachtu pronajmout.