MALEDIVY

Ve středu Indického oceánu leží 1200 ostrovů a ostrůvků, z nichž je pouze 200 obydleno. Ostrovy jsou atoly – korálové útesy obklopující vrcholky pásma podmořských sopek. Fascinující svět s azurově modrou vodou, lagunami, pestrobarevnými tropickými rybkami a zářivě bílými plážemi. Vegetaci ostrůvků tvoří palmy a chlebovníky. Jedna fotografie prozradí vše o koupání, šnorchlování, potápění, windsurfingu, plachtění nebo o lenivém snění. Najděte si svůj ostrov a uleťte uspěchaným všedním dnům.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vstupní formality na Maledivy

Turistické vízum na pobyt do 30 dní se uděluje zdarma po příletu na letiště v Malé. Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců od data vstupu.

Očkování a lékař na Maledivách

Očkování není povinné. Doporučujeme vybavit se léky proti zvýšené teplotě a střevním potížím. Jako ve všech tropických oblastech doporučujeme dostatek tekutin.

Maledivy – jazyk

Maledivským jazykem je dhivéhština, podobná sinhálšině. V resortech se běžně hovoří anglicky.

Časový posun

Je + 4 hodiny vůči středoevropskému času.

Maledivy – nápoje a strava

V resortech je bohatý výběr stravy většinou formou bufetu. Ceny jsou mnohem vyšší než v zemích jižní Asie. Doporučujeme zvolit si výběr stravy již při zakoupení zájezdu. Některé resorty nabízejí program All Inclusive = strava + nápoje (včetně alkoholu místní produkce). Cena večeře od 15 USD, dle typu resortu. Balená voda a pivo cca 5 USD. Míchané drinky cca 10 USD.

Měna na Maledivách

Místní měnou je maledivská rupie (MVR). Jedna rupie je přibližně 2 koruny. Během pobytu v resortech veškeré účty pouze podepisujete a hradíte vše najednou den před odjezdem. Váš účet můžete proplatit v hotovosti pomocí USD nebo EURO), případně běžnou mezinárodní kreditní kartou.

Maledivy – elektrické napětí

Elektrické napětí v síti je 240 voltů a je zajišťováno pomocí naftových generátorů. Zásuvky jsou na většině resortů přizpůsobeny evropským normám. Přesto doporučujeme pro jistotu adaptér.

Sportovní aktivity na Maledivách

Všechny resorty mají širokou nabídku vodních sportů, včetně vodního lyžování, windsurfingu a plachtění. Běžná jsou dobře vybavená potápěčská centra. Doporučujeme do kufru přibalit „šnorchl“. Resorty vyšší kategorie mají v nabídce tenisové a squashové kurty, fitness centrum.

Maledivy – výlety a průvodce

K základní nabídce patří výlety po okolních ostrovech, rybaření nebo výlety spojené se šnorchlováním. Některé resorty též nabízí celodenní pronájem neobydleného ostrova. Český delegát přítomen v hlavní sezoně.

Maledivy – doporučení a ostatní informace

Na Maledivy je zakázáno dovážet alkoholické nápoje a výrobky z vepřového masa. Nudismus je zakázán. Při pohybu na ostrovech s místním obyvatelstvem je nutné mít alespoň tričko a krátké kalhoty. Doporučujeme dostatek opalovacího krému a pokrývku hlavy.