JAMAJKA

Exotická atmosféra Karibiku, nádherné dlouhé pláže s jemným bílým pískem, rozmanitá pohoří vnitrozemí a vše podkreslující hudba v rytmu reggae, co více si můžete přát. Tento ostrov o rozloze 10.990 km čtverečních s více než 2,5 milióny obyvatel bývá nazýván pravým turistickým rájem. Pláže v Montego Bay, Negrilu či Discovery Bay zajisté patří mezi perly celého Karibiku.

Negril

Nejpopulárnější turistické středisko Jamajky s nádhernými dlouhými písečnými plážemi a širokou nabídku vodních sportů a zábavy. Na západním konci Negrilu, kde se nachází mnoho obchůdků a restaurací, pocítíte atmosféru původní Jamajky.

Falmouth

Před 200 lety byl Falmouth prosperujícím městem a jedním z nejdůležitějších přístavů Jamajky, dnes je to poklidné provinční městečko. Oblast je vhodná pro rodiny s dětmi.

Runaway

Poklidné středisko s menšími písečnými zálivy s výbornými podmínkami pro potápění.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vstupní formality při cestě na Jamajku:

Při vstupu do země je nutné vstupní vízum (je udělováno na letišti v „immigration office“ za poplatek 20,- USD), musíte mít zpáteční letenku a platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po předpokládaném návratu. Očkování a lékař: není vyžadováno žádné speciální očkování.

Časový posun

6 hodin vůči středoevropskému času.

Jamajka – nápoje a strava:

Pobyt na Jamajce je většinou s programem All inclusive. Orientační cena nápojů v restauracích – nealko cca 2 USD, pivo cca 2 USD, alkoholické nápoje 4 USD. Cena večeře 10 – 15 USD. Vodu z vodovodní sítě nedoporučujeme pít.

Měna:

Místní měnou je jamajský dolar, přibližný kurz za 100 jamajských dolarů je cca 30 Kč, lze platit USD. Platební karty jsou přijímány, rovněž je možný výběr hotovosti z bankomatů.

Elektrické napětí:

110 V, v hotelech vyšší kategorie i 220 V. Doporučujeme s sebou adaptér.

Sportovní aktivity na Jamajce:

Pobyt ve většině hotelů je s programem All Inclusive, který zahrnuje i velké množství sportovních aktivit – většina hotelů nabízí zdarma veškeré nemotorizované vodní sporty, k dispozici bývají kajaky, šlapadla, windsurfing, menší katamarány a plachetničky. Rovněž většinou zdarma k dispozici tenisové kurty, plážový volejbal.

Jamajka – potápění:

Orientační cena ponoru s kyslíkovou bombou je cca 35 USD za jeden ponor včetně zapůjčení potápěčské výstroje.

Jamajka – golf:

Jamajka je vyhlášenou golfovou destinací, najdete zde 10 golfových hřišť, orientační cena green fee za 18 jamek je od 60 USD výše dle kvality hřiště.

Jamajka – nákupy:

Mezi nejoblíbenější suvenýry patří jamajský rum a jamajská káva (Blue Mountain).

Jamajka – Výlety a průvodce:

Při pobytu na Jamajce je k dispozici anglicky mluvící průvodce během celého roku. V období charterových letů je zajištěna asistence českého delegáta. Ve všech nabízených střediscích je široká nabídka fakultativních výletů.

Jamajka – Pronájem automobilu:

Orientační cena pronájmu automobilu je cca 60 USD na den a více dle typu automobilu + pojištění cca 10 USD.

Jamajka – Pronájem skútru:

cca 30 USD na den