Bulharsko

Hebké pláže jemného zlatého písku, svěží vody Černého moře. Pověstná slovanská pohostinnost, rafinovaná kuchyně, vynikající vína. Vysoká úroveň služeb, více než příznivé ceny. Bulharsko se opět stává jednou z nejvyhledávanějších zemí našich turistů. Právem.

Bulharsko – doprava

Meziměstská doprava je rozsáhlá a levná. Městské autobusy jezdí ve všech větších městech. Taxi je relativně levné a seženete ho skoro kekoliv. Na ceně je nejlepší domlivit se předem.

Bezpečnost v Bulharsku

Bulharsko je poměrně nebezpečnou zemí, pokud pojedete do země individuálně i organizovaně nevyhnete se krádežím v hotelu, drobným kapsářům a zlodějům v Sofii nebo na plážích u Černého moře. Dbejte tedy zvýšených bezpečnostních opatření a nenoste u sebe cenné věci.

Počasí v Bulhrasku

V Bulharsku je sozńa od dubna do září. V tomto období se teploty pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia. Pokud si chcete užívat slunce a moře, vydejte se do Bulharska v črvnu, červenci nebo srpnu. V této době na vás čekají tradičně nejvyšší teploty a nejvyšší počet slunečních hodin během dne. Při cestě za poznáním je lepší zvolit duben, květen nebo září.